Strona w przebudowie
Aktualne informacje na temat działań NIMiT znajdują się na stronie nimit.pl.

Laureaci konkursów muzyki tradycyjnej w roku 2013 (wykaz)

Laureaci wybranych konkursów muzyki tradycyjnej, odbywających się w Polsce w roku 2013:

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KAPEL, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH (w ramach XLV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem)

Ludowe Zespoły Instrumentalne:

  • I miejsce: ex aequo Muzyka Stanisława Styrczuli Maśniaka z Kościeliska i Kapela ze Studia Folkloru „Etnos” z Macedonii
  • II miejsce: ex aequo Muzyka Piotra Majerczyka z Poronina i Kapela Parapács z Zespołu Tańca Folklorystycznego „Matyo” z Węgier
  • III miejsce: Kapela z zespołu „Vepor” ze Słowacji

Instrumentaliści Ludowi:

  • I miejsce: Danijel Loboda z zespołu „Arija” z Serbii
  • II miejsce: Jan Kuchta z Bukowiny Tatrzańskiej
  • III miejsce: Anna Trebunia Tutka z Murzasichla

Śpiewacy Ludowi:

  • I miejsce: Maria Motyka z zespołu „Istebna” z Istebnej (Polska)
  • II i III miejsca nie przyznano

Grupy Śpiewacze:

  • I miejsce: Grupa Śpiewacza dziewcząt z zespołu „Istebna” Istebnej
  • II miejsce: Grupa Śpiewacza dziewcząt z zespołu „Śwarni” z Nowego Targu
  • III miejsce: Grupa Śpiewacza dziewcząt z zespołu studenckiego „Skalni” z Krakowa

Nagroda specjalna „Sabałowe gęśle” dla najlepszego instrumentalisty za wierność tradycji w zakresie stylu gry, instrumentarium i prezentowanego repertuaru: Hristo Midjurov z  zespołu „Gaidunitsa” z Bułgarii

 

XLVII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM NAD WISŁĄ

Kategoria Kapel:

  • Baszta – nagroda główna: Kapela Braci Tarnowskich z Janiszewa, woj. mazowieckie 

Kategoria Zespołów Śpiewaczych:

  • Baszta – nagroda główna: Zespół Śpiewaczy „Gałcunecki” z Gałek, woj. mazowieckie

Kategoria Solistów Instrumentalistów:

  • Baszta – nagroda główna: Andrzej Rożej, skrzypek z Tomaszowa Mazowieckiego, woj. łódzkie

Kategoria Solistów Śpiewaków:

  • Baszta – nagroda główna: Michalina Mrozik z Przejęsławia, woj. dolnośląskie

Kategoria Folkloru Rekonstruowanego:

  • Baszta – nagroda główna: kapela „Młoda Harta” z Harty, woj. podkarpackie 

 

KONKURS MUZYKI FOLKOWEJ POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA” 2013 (w ramach XVI Festiwalu)

  • Grand Prix: zespół „Cicha & Spółka”
  • II nagroda: ex aequo zespoły „Lesja Folk” i „Meadow Quartet i Tomas Dobrovolskis”
  • III nagroda: ex aequo zespoły „Angela Gaber Trio” i „PKP Raducz”
  • Nagroda Specjalna „Złote Gęśle”: Bart Pałyga
  • Nagroda Indywidualna im. Czesława Niemena: Karolina Cicha
  • Nagroda Publiczności „Burza Braw”: Zespół „Cicha & Spółka”

 Aleksandra Jagiełło-Skupińska Laureaci wybranych konkursów muzycznych odbywających się w Polsce w 2013 roku,
w: Muzyka polska 2013. Raport roczny, Warszawa 2014

 
 
 
powrót

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu świadczenia usług i w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, w jej ustawieniach. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies, kliknij „Zamknij”. Jeżeli nie wyrażasz zgody – zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij