Strona w przebudowie
Aktualne informacje na temat działań NIMiT znajdują się na stronie nimit.pl.

Laureaci konkursów muzyki tradycyjnej w roku 2014 (wykaz)

Laureaci wybranych konkursów muzyki tradycyjnej, odbywających się w Polsce w roku 2014:

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KAPEL, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH IM. WŁADYSŁAWA TREBUNI-TUTKI (w ramach 46. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH W ZAKOPANEM)

Ludowe zespoły instrumentalne:

  • I miejsce: ex aequo Kapela Piotra Majerczyka z Poronina, Kapela Grupy Tańca Ludowego „Kopice” z Rumunii
  • II miejsce: Kapela z zespołu przy Fundacji na rzecz Praktyki Tańca Ludowego i Edukacji „Motif” z Turcji
  • III miejsce: ex aequo Kapela z grupy „La Maiade Malemortine” z Francji, Kapela z zespołu ludowego „Bistrica” z Bułgarii

Instrumentaliści ludowi:

  • I miejsce: nie przyznano
  • II miejsce: Michał Kossek z Bukowiny Tatrzańskiej
  • III miejsce: Maria Majerczyk z Chabówki

Śpiewacy ludowi:

  • I miejsce: nie przyznano
  • II miejsce: Dimityr Lukarski z zespołu ludowego „Bistrica” z Bułgarii
  • III miejsce: Hanna Chowaniec z Poronina

Grupy śpiewacze:

  • I miejsce: Grupa śpiewacza z zespołu ludowego „Bistrica” z Bułgarii
  • II miejsce: Grupa śpiewacza z zespołu „Młode Podhale” z Nowego Targu
  • III miejsce: Grupa śpiewacza „Piyrogi Łomnicańskie” z Łomnicy Zdroju
  • Nagroda specjalna „Sabałowe gęśle” dla najlepszego instrumentalisty za wierność tradycji w zakresie stylu gry, instrumentarium i prezentowanego repertuaru: Samet Kolemen z zespołu przy Fundacji na rzecz Praktyki Tańca Ludowego i Edukacji „Motif” z Turcji

 

48. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM NAD WISŁĄ

Kategoria kapel:

  • Baszta – nagroda główna: Kapela z Bukowiny Tatrzańskiej

Kategoria zespołów śpiewaczych:

  • Baszta – nagroda główna: Męska Grupa Śpiewacza „Pogórzanie” z Jastrzębi

Kategoria solistów instrumentalistów:

  • Baszta – nagroda główna: Piotr Majerczyk „Tyrlity” z Poronina

Kategoria solistów śpiewaków:

  • Baszta – nagroda główna: Krystyna Warkowska-Downarowicz z Węgorzewa

Kategoria folkloru rekonstruowanego:

  • Baszta – nagroda główna: Kapela „DiaBuBu” z Łodzi

 

KONKURS MUZYKI FOLKOWEJ POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA” (w ramach 17. Festiwalu)

  • Grand Prix: zespół Trzy Dni Później
  • II nagroda: Kapela Maliszów
  • III nagroda: zespół Dzikie Jabłka
  • Nagroda specjalna „Złote Gęśle”: Kacper Malisz
  • Nagroda specjalna im. Czesława Niemena: zespół Hańba!
  • Wyróżnienia: zespół Anashim, Ola Bilińska, zespół Słowianoczki, zespół Backspace

Opracowała: Aleksandra Jagiełło-Skupińska
2015-09-15

 
 
 
powrót

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu świadczenia usług i w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, w jej ustawieniach. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies, kliknij „Zamknij”. Jeżeli nie wyrażasz zgody – zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij