Strona w przebudowie
Aktualne informacje na temat działań NIMiT znajdują się na stronie nimit.pl.

Laureaci konkursów muzyki tradycyjnej w roku 2015 (wykaz)

Laureaci wybranych konkursów muzyki tradycyjnej, odbywających się w Polsce w roku 2015:

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KAPEL, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH IM. WŁADYSŁAWA TREBUNI-TUTKI (w ramach 47. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem)

Kategoria zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej:

  • Złota Ciupaga: „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdroju (Polska)
  • Srebrna Ciupaga: „Lubená” (Słowacja)
  • Brązowa Ciupaga: „Folclòrico Dr Gonçalo Sampaio” (Portugalia)

Kategoria zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej:

  • Złota Ciupaga: Akademia Tradizioni Popolari Citta di Tempio (Włochy) ex aequo „The Zemplén Folk Dance Group” (Węgry)
  • Srebrna Ciupaga: „Cununa Someşană” (Rumunia)
  • Brązowa Ciupaga: „Grupo de Corosy Danzas de Santomera” (Hiszpania)

Kategoria zespołów prezentujących folklor w formie stylizowanej:

  • Złota Ciupaga: nie przyznano
  • Srebrna Ciupaga: „Sider Voivoda” (Bułgaria)
  • Brązowa Ciupaga: „Ivo Lola Ribar” (Serbia)

 

49. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KAZIMIERZU DOLNYM NAD WISŁĄ

Kategoria Kapel:

  • Baszta – nagroda główna: Kapela Tadeusza Kubiaka z Leśmierza (woj. łódzkie)

Kategoria Zespołów Śpiewaczych:

  • Baszta – nagroda główna: Grupa Śpiewacza z Białki Tatrzańskiej (woj. małopolskie)

Kategoria Solistów Instrumentalistów:

  • Baszta – nagroda główna: Roman Wojciechowski, skrzypek z Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie)

Kategoria Solistów Śpiewaków:

  • Baszta – nagroda główna: Monika Wałach-Kaczmarzyk z Jaworzynka  (woj. śląskie)

Kategoria Folklor-Kontynuacja:

  • Baszta – nagroda główna: Marcin Drabik ze Zbójnej (woj. podlaskie)

 

KONKURS MUZYKI FOLKOWEJ POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA” 2015 (w ramach 18. Festiwalu)

  • Grand Prix – nagroda ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Banda Nella Nebbia
  • II nagroda: Bum Bum Orkestar
  • III nagroda Polskiego Radia: ex aequo – Odpoczno i Kapela Wałasi
  • Nagroda Specjalna im. Czesława Niemena: Franciszek Szpilman – lider zespołu Banda Nella Nebbia
  • Nagroda Specjalna Złote Gęśle: Katarzyna Gacek-Duda z zespołu Królestwo Beskidu
  • Nagroda Publiczności „Burza Braw”: Bum Bum Orkestar
  • Wyróżnienia: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Zagan Acoustic, Kipikasza
  • Nagroda dodatkowa w formie udziału w Euro Radio Folk Festival EtnoKraków: Banda Nella Nebbia i Bum Bum Orkestar

Opracowała: Aleksandra Jagiełło-Skupińska
2016-09-15

 
 
 
powrót

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu świadczenia usług i w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, w jej ustawieniach. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies, kliknij „Zamknij”. Jeżeli nie wyrażasz zgody – zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij