Laureaci konkursów wykonawczych w roku 2016 (wykaz)

Laureaci wybranych konkursów wykonawczych odbywających się w Polsce w 2016 roku:

 

9. MIĘDZYNARODOWY KONKURS WOKALNY IM. STANISŁAWA MONIUSZKI

Kategoria głosów kobiecych:

  • I nagroda – Salome Jicia (Gruzja)
  • II nagroda – Ewa Tracz (Polska)
  • III nagroda – Joanna Zawartko (Polska)

Kategoria głosów męskich:

  • I nagroda – Andrzej Filończyk (Polska)
  • II nagroda – Jakub Józef Orliński (Polska)
  • III nagroda – Leon Košavić (Chorwacja)

 

15. MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO

  • I nagroda: Veriko Tchumburidze, Gruzja/Turcja
  • II nagroda: Bomsori Kim, Korea Południowa
  • III nagroda: Seiji Okamoto, Japonia
  • IV nagroda: Luke Hsu, USA
  • V nagroda: Richard Lin, Tajwan/USA
  • VI nagroda: Maria Włoszczowska, Polska
  • VII nagroda: Ryosuke Suho, Japonia

 

10. MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W BYDGOSZCZY

  • I nagroda: Lee Hyuk (Republika Korei)
  • II nagroda: Jakub Kuszlik (Polska)
  • III nagroda: Svetlana Andreeva (Rosja)
  • Wyróżnienia: Elżbieta Bilicka (Polska) i Dina Ivanova (Rosja)

 

4. MIĘDZYNARODOWY BAŁTYCKI KONKURS PIANISTYCZNY (organizowany przez Katedrę Fortepianu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku)

  • I nagroda: Igor Andreev (Rosja)
  • II nagroda: Vasyl Kotys (Ukraina)
  • III nagroda: Dong-Wan Ha (Korea Południowa)

  

47. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA

  • I nagroda: Kamil Pacholec
  • II nagroda: Aleksandra Świgut
  • III nagroda: Elżbieta Bilicka
  • IV nagroda: Michał Dziewior
  • V nagroda: Piotr Pawlak
  • Wyróżnienia: Michał Michalski

 

16. MIĘDZYNARODOWY KONKURS GITAROWY IM. JANA EDMUNDA JURKOWSKIEGO (przy „Śląskiej Jesieni Gitarowej” w Tychach)

  • I miejsce: Marko Topchii (Ukraina)
  • II miejsce: Daniel Egielman (Polska)
  • III miejsce ex aequo: Hedvika Švendová (Czechy) i Davide Giovanni Tomasi (Włochy)

 

12. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW „GAUDE CANTEM”

  • Grand Prix: Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego

Nagrody główne

  • I miejsce w kategorii chórów akademickich: Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego
  • I miejsce w kategorii chórów mieszanych: Moraviachor z Ostrawy pod dyrekcją Josefa Surovika i Vítězslava Hergesela
  • I miejsce w kategorii chórów zagranicznych: Moraviachor z Ostrawy pod dyrekcją Josefa Surovika i Vítězslava Hergesela

Dyplomy Złote:

  • Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego
  • Moraviachor z Ostrawy pod dyrekcją Josefa Surovika i Vítězslava Hergesela

Dyplomy Srebrne:

  • Polski Chór Mieszany „Collegium Canticorum” z Czeskiego Cieszyna pod dyrekcją Anny Szawińskiej
  • Młodzieżowy Chór Mieszany „AVE SOL” z Bielska-Białej pod dyrekcją Leszka Pollaka
  • Mešani Pevski Zbor Odmev Kamnik ze Kamnika pod dyrekcją Any Smrtnik
  • Chór Żeński „Melodia” z Nawsia pod dyrekcją Aleksandry Zeman

  

7. MIĘDZYNARODOWY KONKURS FAGOTOWY IM. CARLA MARII VON WEBERA (organizowany przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków)

  • I miejsce: Szymon Michalik
  • II miejsce: Wojciech Motyl
  • III miejsce: Grzegorz Popławski

 

9. KONKURS AKORDEONOWY IM. ANDRZEJA KRZANOWSKIEGO (w ramach 23. Jesiennego Festiwalu Muzycznego „Alkagran” 2016)

Kategoria solistyczna:

  • I nagroda: Iwo Jedynecki
  • II nagroda: Paweł Janas
  • III nagroda: Bartosz Kołsut
  • Wyróżnienie: Adam Maksymienko, Mateusz Dudek, Inga Piwowarska

Kategoria kameralna:

  • I nagroda: TWOgether Duo
  • II nagroda: nie przyznano
  • III nagroda ex aequo: Duet Zimka & Ochwat, Duo Jedynecki / Krzyżanowski
  • Wyróżnienie: Maxby Duo

 

19. KONKURS MUZYKI KAMERALNEJ IM. KIEJSTUTA BACEWICZA W ŁODZI

  • I nagroda: duet Han-Wen Yu (fortepian) i Mon-Pou Lee (wiolonczela), Tajwan
  • II nagroda: kwintet Krzysztof Cegliński (fortepian), Sławomira Wilga (skrzypce), Maria Sosnowska (skrzypce), Magdalena Agatowicz (altówka) i Anna Cierpisz (wiolonczela), Polska
  • III nagroda ex aequo: Aleksander Krzyżanowski (fortepian), Polska i Iwo Jedynecki (akordeon), Polska oraz Goun Kim (fortepian), Korea Południowa i Dominik Manzz (wiolonczela), Niemcy
  • Wyróżnienia: trio Michał Kluska (fortepian), Weronika Pucka (skrzypce), Anna Cierpisz (wiolonczela) oraz duet Kristina Raczyńska (fortepian) i Łukasz Hajduczenia (baryton)

 

11. KONKURS MUZYKI XX I XXI WIEKU DLA MŁODYCH WYKONAWCÓW 2016

Nagrody Główne w kategorii uczniów szkół muzycznych II stopnia:

  • Piotr Motyka – uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie akordeonu Artura Miedzińskiego
  • Paweł Paw – uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie saksofonu Bernarda Steuera

Wyróżnienia w kategorii uczniów szkół muzycznych II stopnia:

  • Grzegorz Chwaliński – uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu w klasie perkusji Barbary Galas
  • Oskar Rzążewski – uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie saksofonu Alicji Wołyńczyk

Nagroda Główna w kategorii studentów uczelni muzycznych:

  • Julian Paprocki – student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klarnetu Arkadiusza Adamskiego

Wyróżnienia w kategorii studentów uczelni muzycznych:

  • Joanna Freszel – studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Jadwigi Rappé
  • Małgorzata Klajn – studentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie klawesynu Marka Toporowskiego
  • Maciej Świnoga – student The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze w klasie perkusji Gerta Mortensena

Nagroda Specjalna dla najlepszego akompaniatora, studenta uczelni muzycznej:

  • Kristina Raczyńska – studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kameralistyki fortepianowej Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej

 

38. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ZESPOŁÓW MUZYKI DAWNEJ „SCHOLA CANTORUM”

  • Nagroda główna – Grand Prix: Zespół Muzyki Dawnej i Tańca im. Błogosławionej Matki Zofii Czeskiej Publicznego Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie pod kierownictwem Hanny Malskiej i Justyny Kulczyckiej

Kategoria zespołów instrumentalnych:

  • Złota „Harfa Eola”: Zespół Muzyki Dawnej „Appassionato” Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod kierownictwem Barbary Czypul
  • Srebrna „Harfa Eola”: Zespół Fletów Prostych „Cantio Polonica” Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku pod kierownictwem Bożeny Kraśko
  • Brązowa „Harfa Eola”: Zespół „Pomezania” Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji w Malborku pod kierownictwem Marcina Skotnickiego

Kategoria zespołów wokalnych:

  • Złota „Harfa Eola”: nie przyznano
  • Srebrna „Harfa Eola”: Zespół Wokalny „Esperimento” Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pod kierownictwem Barbary Kornackiej
  • Brązowa „Harfa Eola”: nie przyznano

Kategoria chórów kameralnych:

  • Złota „Harfa Eola”: Chór Kameralny „Portamento” Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod kierownictwem Bożeny Magdaleny Mrózek
  • Srebrna „Harfa Eola”: nie przyznano
  • Brązowa „Harfa Eola”: Chór Chłopięco-Męski „Gregorianum” Warszawskiego Towarzystwa Chorałowego „Gregorianum” w Warszawie pod kierownictwem Bereniki Jozajtis

Kategoria zespołów wokalno-instrumentalnych:

  • Złota „Harfa Eola”: Zespół Muzyki Średniowiecznej „Erato” Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod kierownictwem Barbary Czypul oraz Zespół Muzyki Dawnej „Tiboryus” Agencji Usług Artystycznych w Świeradowie Zdroju pod kierownictwem Ryszarda Dominika Dembińskiego
  • Srebrna „Harfa Eola”: Zespół Muzyki Dawnej „Alla Semibreve” Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu pod kierownictwem Łukasza Pieniążka
  • Brązowa „Harfa Eola”: Zespół Muzyki Dawnej „Flauto Dolce” Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Miłośników Bierzwnika w Drezdenku pod kierownictwem Adama Deneki, Zespół Wokalno-Instrumentalnemu „Diminuendo” Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod kierownictwem Bożeny Magdaleny Mrózek oraz Zespół Muzyki Dawnej „Hortus Musicus” Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu pod kierownictwem Tomasza Nowakowskiego

Kategoria zespołów kameralnych prezentujących muzykę w powiązaniu z innymi sztukami:

  • Złota „Harfa Eola”: Zespół Muzyki Dawnej i Tańca im. Błogosławionej Matki Zofii Czeskiej Publicznego Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek w Krakowie pod kierownictwem Hanny Malskiej i Justyny Kulczyckiej
  • Srebrna „Harfa Eola”: Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „La Danza Antica” Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku pod kierownictwem Teresy Szczepańskiej i Mirosławy Grynkiewicz
  • Brązowa „Harfa Eola”: nie przyznano

 

13. MIĘDZYNARODOWY KONKURS LUTNICZY IM. HENRYKA WIENIAWSKIEGO

  • I nagroda – Grand Prix: Ji Hwan Park (instrument ORSO) – Korea Południowa
  • II nagroda: Ji Hwan Park (instrument MASHA) – Korea Południowa
  • II nagroda: Krzysztof Krupa (instrument URSUS) – Polska
  • III nagroda: Philippe Mahu (instrument TINA) – Francja

Opracowała: Aleksandra Jagiełło-Skupińska
2017-06-02

 
 
 
powrót

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu świadczenia usług i w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, w jej ustawieniach. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies, kliknij „Zamknij”. Jeżeli nie wyrażasz zgody – zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij